Nezadržitelně se blíží již sedmileté výročí inzertního portálu Pujcky.zdarek.com.

Jedná se o jeden z prvních inzertních portálů v České republice, který nabízí bezplatné podání nabídky nebo poptávky po finančních službách. Svoji jasnou a přehlednou ovladatelností, jednoduchostí a vysokou pozicí ve vyhledávači si získal přízeň několika desítek poskytovatelů půjček, kteří na portálu nabízejí zprostředkování nebo poskytnutí půjčky.

Poté co si portál získal stálé inzerenty ze strany poskytovatelů nebankovních i bankovních produktů, začali web hojně navštěvovat návštěvníci, kteří hledají nabídky půjčky. V dnešní době se počítá návštěvnost portálu v tisících denně.

Inspirace pro ostatní

Jak již bylo zmíněno, tento portál byl inspirací pro nově vznikající portály, které se začaly objevovat jako houby po dešti. Internet je v současné době plný trhů půjček, nabídek půjček nebo aukcí o půjčky. Zajímavé projekty vznikají rovněž v zahraničí. Především z Německa se rozšiřují portály, kde sami uživatelé nabízejí půjčku s určitým úrokem jiným uživatelům. Pro tento typ půjček se vžil název „Sousedské půjčky“. První český portál však zůstane pouze jeden.