Kdy přijde správný čas pořídit si bezstarostnou hypotéku?

Bezstarostná hypotéka si už svým vlastním pojmenováním klade za úkol oprostit Vás od nadbytečných starostí s vyřizováním hypotéky. Máte-li stálé zaměstnání a chcete si pořídit vlastní bydlení, budete potřebovat dostatek hotovosti.

Chcete koupit byt? Chystáte rekonstrukci nemovitosti? Toužíte po stavbě domu svých snů? Československá obchodní banka pro Vás nyní připravila dostupné řešení.

Bezstarostná hypotéka – Výhodná nabídka, dostupné řešení

Půjčit si můžete částku již od 200 000 Kč až do 100% hodnoty nemovitosti. Fakt, že maximální výše úvěru není shora omezena, vybízí klienty k žádostem o vysoké částky. Splátky půjčky je možné rozložit libovolně od 5 do 40 let, přičemž na délku splácení se pochopitelně váže výše měsíčních splátek. Prakticky platí pravidlo čím více (roky), tím méně (výše částek). ČSOB navíc prodlužuje pro Bezstarostnou hypotéku akční nabídku zpracování hypotečního úvěru zdarma, ovšem dle oficiálních informací banky platí tato nabídka do odvolání. Je poskytována pouze pro fixace úrokových sazeb na 3 a 5 let. Aktuálně nabízí 3,29 % s fixací sazby na 5 let a možnost sjednání služby „Mimořádná splátka 10%“ zdarma.

Hypotéka je vhodná pro koupi nemovitosti (do osobního i družstevního vlastnictví), pro výstavbu nemovitosti, rekonstrukci, modernizaci i opravu nemovitosti. Můžete ji použít také na doplacení dříve poskytnutých úvěrů na bydlení, tzv. refinancování, případně i na manželské vypořádání.

Nabízí bezstarostná hypotéka nějaké služby navíc?

ČSOB přidala ke svému hypotečnímu produktu zdarma odhad ceny nemovitosti, sjednání pojištění schopnosti splácet hypotéku, pojištění nemovitosti nebo pojištění domácnosti. Navíc vyřídí výpis z katastru nemovitostí, což může být v opačném případě pro žadatele velice zdlouhavé.

Mezi další výhody této hypotéky patří zejména fakt, že úrokové sazby, které se sjednávají, jsou garantované a pokud pouze rekonstruujete objekt, nemusíte bance poskytovat bankovní či pokladní doklady.

Pokud budete chtít zadat mimořádnou splátku hypotéky a ušetřit tak do budoucnosti své peníze, nabízí Vám ČSOB tři různé způsoby. Prvním z nich je již výše zmíněná služba Mimořádná splátka 10 %, která vám umožní provést mimořádnou splátku půjčky jednou ročně, a to ve výši 10 % z aktuálního zůstatku úvěru. Druhou možností je sjednání mimořádné splátky ve výši maximálně 50 % z výše úvěru. Máte-li hypotéku do 85% a 100% zástavní hodnoty, můžete provést mimořádnou splátku kdykoliv až do výše 70% zástavní hodnoty nemovitosti.

Základní podmínky pro schválení hypotéky:

  • žadatel musí být starší 18 let a ke dni konečné splatnosti úvěru nesmí jeho věk přesáhnout 70 let
  • žadatel musí mít příjmy ze závislé činnosti, podnikání nebo jiného bankou uznatelného příjmu,
  • žadatel může být samostatná osoba, nebo to mohou být manželé či rodinní příslušníci
  • žádat mohou společně i lidé bez příbuzenského vztahu, maximálně však 4 žadatelé ze dvou domácností.
  • alespoň jeden ze žadatelů musí být majitelem nebo budoucím majitelem úvěrované nemovitosti (v rámci investičního záměru)
  • nemovitost musí být zastavena zástavním právem ve prospěch ČSOB
  • zastavená nemovitost se musí nacházet na území ČR a musí být pojištěna proti živelním a jiným rizikům.

Budete-li žádat od bankovních půjček a hypoték snadnou dostupnost, výhodné podmínky, rychlé vyřízení a veškerý klientský komfort, ČSOB Vám jistě poskytne optimální řešení. Současný finanční trh nabízí množství bankovních i nebankovních produktů, které nejsou mnohdy výhodné ani jinak zajímavé. S ČSOB získáte efektivní řešení a jistotu postavenou na pevných základech stabilní bankovní společnosti.