Jak je z názvu patrné, jedná se o úvěrový produkt, který bychom Vám rádi přiblížili o trochu více. Tento typ úvěru je určen především pro klienty, kteří potřebují zafinancovat koupi bytu a přitom chtějí mít nízké měsíční zatížení.

Úroková sazba se pohybuje okolo 3,7 % p. a. s tím, že v rámci stavebního spoření je úroková sazba garantována až do jejího splacení. Úvěr má také možnost mimořádných vkladů bez jakýchkoli dodatečných sankcí. Úvěr také nabízí možnost splátky ze stavebního spoření a možnost předčasného splacení, také bez poplatků.

Za vedení úvěrového účtu si Českomoravská stavební spořitelna účtuje ročně 310 Kč, což je v přepočtu cca 26 korun měsíčně. Nulový poplatek je také za zpracování žádosti o úvěr ze stavebního spoření.

Dostupnost této půjčky je více než vysoká a to díky 2900 finančních poradcům. Navíc je úvěrové poradenství zcela zdarma. Přičteme-li k tomu nízké a přehledné poplatky, nízké měsíční zatížení klienta, širokou možnost využití v rámci bytových potřeb, což se týká například výstavy, koupě, rekonstrukce nebo modernizace bytu, vyjde nám z toho poměrně sympatický úvěr. Ten je nastaven tak, že je optimalizován hlavně pro dlouhodobější financování.

Minimální cílová částka je nastavena na 40 000,- Kč a minimální vklad je nastaven na 0,5 % z CČ. Jak je uvedeno výše, cílová částka se může snížit i zvýšit. Malou nevýhodou je nemožnost náhledu na účet přes internetové stránky, přičemž měsíční výpisy jsou pochopitelně samozřejmostí.