Finance jsou nedílnou součástí našeho života. S penězi přicházíme do kontaktu denně. Velké množství lidí se o finance nezajímá a nechce a nich vůbec mluvit. Což se dá považovat za velkou chybu. Umět si uspořádat rozpočet je jednou z klíčových věcí jak se zajistit do budoucna a stabilizovat svoje výdaje.

I když člověk nemá milionové příjmy, může efektivně investovat a zhodnotit tak svůj majetek. Proto je zde financi poradenství, které Vám dokáže poskytnout podrobné informace, kam a kdy investovat. Finanční poradenství a finanční poradci jsou novinkou na našem trhu. Tato krátká tradice se může zdát jako nevýhoda, ale opak je pravdou. Finanční poradenství je jedním z nejrůžovějších odvětví v české ekonomice. Například společnost Partners, jedna z předních poradenských společností vykázala vysoké obraty i v časech největší krize.

Co si tedy můžeme představit pod pojmem finanční poradenství?

Finanční poradenství je služba pro Vás, pro klienty. Hlavním úkolem je stabilizace vašeho rozpočtu. Pokud mate finanční problémy, tak jejich vyřešení a zabezpečení do budoucna.

Kvalitní finanční poradce nechce vydělat peníze na první schůzce. Protože spolupráce s poradci je velice dlouhodobá záležitost. Hlavním úkolem v několika prvních schůzkách je seznámení se s klientem a s jeho cíli. Podle toho se odvíjí další spolupráce. Která zahrnuje veškeré finanční služby od získání výhodného životního pojištění po investování do podílových fondů mimo českou republiku. Portfolio nabízených služeb je opravdu široké a vybere si opravdu každý. At už mate průměrný plat nebo jste milionář.

Na našem trhu je několik společností, které se zabývají poradenskou službou. Mezi přední firmy v tomto oboru můžeme jmenovat Partners nebo třeba firmu Advisoria.cz Obě velice stabilní a spolehlivé firmy. O čemž také svědčí jejich roční obraty a tisíce spokojených klientů.