Jedná se o jednu z rychlých možností, jak získat půjčku. Tento typ půjčky je velice rozšířený v severských zemích. Proto název Finska půjčka. Tento velice specifický druh finanční podpory má několik výhod, ale také pár nevýhod. Cílová skupiny klientů firem s tímto produktem je velice široká.

Na peníze může dosáhnut jak mladý žadatel, tak i lidé v pokročilejším věku. Zaleží pouze na nás, jakou částku požadujeme, a jestli jsme schopni splácet. Mezi Hlavní výhody patří nepotvrzování příjmu, nekontroluje se záznam v registrech. Další výhodou této půjčky je její rychlost vyřízení. Žádá se hlavně přes mobilní telefon. Kdy nám do několika minut přijme sms s kladnou nebo zápornou odpovědí. Tato půjčka se využívá hlavně před výplatou nebo při neočekávaném finančním zatížení. Jelikož se jedná o půjčku menších částek, počítá se taky s rychlou návratností závazku. Zpravidla do 15 dnů od aktivace půjčky. Za jistý poplatek lze tato lhůta prodloužit o dalších 15 dnů. Další výhodou této půjčky je absence úrokové sazby, která je nahrazen jednorázovým poplatkem. Přibližně 25 % z půjčené částky. V praxi to znamená, že si půjčíme 1000 Kč a vrátíme 1250 Kč. Peníze můžeme vracet jak převodem na účet společnosti, tak poštovní poukázkou.

Pokud, ale chceme využít veškeré možné výhody daného produktu, musíme se stát stálým zákazníkem společnosti, která poskytuje tyto finanční prostředky. Při opakovaném půjčování peněz nám společnost nabídne vyšší částku a další výhody spojené s dlouhodobou spoluprácí.