Bankovní sektor v České republice zaznamenal za posledních několik let velký pokrok, rozvoj a hlavně kompletní změnu zaběhlých standardů. Přibylo několik nových hráčů, stejně tak jako několik bank zaniklo nebo se sloučilo. Mezi nejlepší a nejnovější bankovní domy patří Fio banka. Pro někoho možná známý pojem pro někoho naprostá novinka.

Co tedy Fio banka je a jaké služby nám může nabídnout?

Historie banky začíná v roce 1993, kdy byla založena finanční skupina Fio. Dalším významným datem byl rok 1997, kdy byly služby rozšířeny o on-line obchodování s akciemi na českém trhu. Roku 1998 Fio družstevní záložna spustila první internetbanking v ČR. Poté následovalo období expanze a to do několika okolních států plus velké rozšíření služeb a příprava na přetransformování celé skupiny na bankovní subjekt schopný konkurence, tomu se stalo roku 2010.

Nyní si banku podrobně představíme.

Fio banka funguje jako bankovní dům od roku 2010. Může se zdát, že je to velmi krátká doba, a že Fio bance chybí potřebné zkušenosti. Opak je však pravdou, již jako záložna a e-broker Fio banka získávala potřebné zkušenosti a dnes mluvíme o stabilní společnosti, která stále rozšiřuje svoje služby a tak přidělává vrásky na čele své konkurenci.

Abychom pochopili jak vlastně Fio banka funguje a ukázali si odlišností od klasických bank jako je třeba Komerční Banka nebo Česka spořitelna je potřeba si vyjmenovat její charakteristické znaky.

Mezi hlavní rysy patří:

Jedná se o českou firmy s českým vedením, která vznikla v Čechách a dále se zde rozvíjí. Začala jako záložna a poté pokračovala jako broker. Nyní zaujímá přední místo, co se týče obchodování na burze a je nejlepší brokrem pro drobné investory.

Dalším odlišným znakem je absence poplatků za vedení účtu a za platební transakce. Nyní můžeme navštívit banku ve vice než 60 pobočkách v celé republice. Což je důležité pro udržení kroku s nově se vyvíjející konkurencí bank, založených na virtuálním fungování jako je například Zuno banka. Zuno banka má pouze dvě pobočky a obě jsou v Praze.

Fio banka je členem České bankovní asociace a signatářem Kodexu mobility klientů usnadňujícího přechod mezi bankami. A to jak v případě nových klientu, kteří přicházejí do banky, tak i pro klienty, kteří se rozhodli banku změnit a z Fia odcházejí.

Produkty, služby a novinky

Fio banka má ve své nabídce standartní produkty jako každá jiná banka. Takže nás nepřekvapí široká nabídka firemních účtů, klasických úvěrů a spořeni. Ale přece je zde něco, co je zcela nečekané u klasických bankovních domů. Pokud chcete koupit akcie, deriváty nebo jinak zhodnocovat svá aktiva Fio banka je pro vás ten správný partner. Dokonalý systém a individuální přístup ke každému jednotlivému investorovi dělá z této služby tu nejžádanější v tomto oboru v české republice.

Pokud se rozhodnete obchodovat, můžete svoje peníze svěřit do rukou Fio banky, kde nastavíte po konzultaci s makléři strategii a míru risku. V případě, že si věříte a chcete obchodovat sami je pro vás připraven bezplatný vzdělávací cyklus na témata spojena s obchodováním na burze a jinými metodami jak efektivně zhodnotit aktiva.

Fio banka, dříve možná podceňovaná finanční skupina dnes banka, s kterou musíme počítat. Spolehlivé, kvalitní, a v hodně případech bezplatně služby to je FIO.