V dnešním uspěchaném světě největší roli při rozhodování kde si půjčit hraje jednoznačně čas. Ti, kteří peníze potřebují, chtějí mít půjčku ihned, ideálně ještě ten samý den k dispozici. Ačkoli tato varianta je až na pár výjimek (např. krátkodobé založení od kamaráda) nereálná, je možné několika drobnými fintami celý proces výrazně zkrátit. Pojďme se podívat, co všechno při vyřizování žádosti o půjčku zdržuje a jakým způsobem lze všechno zrychlit.

Vyplňte žádost o půjčku online

Výrazná úspora může být hned na začátku. Pokud bereme v úvahu nebankovní půjčky kde opravdu půjčí, tak namísto toho, abyste volali na inzeráty a domlouvali si schůzky, na kterých teprve sdělíte základní informace o tom, kolik si chcete půjčit atd., je efektivnější využít online žádostí o půjčku, kterých je na internetu velká spousta. Tímto způsobem můžete zažádat například o půjčku na směnku nebo půjčka bez doložení příjmu. Všechny údaje, které investor nebo společnost poskytující nebankovní úvěry potřebují, jsou obyčejně uvedeny již v samotné žádosti. Na základě těchto informací se mohou přímo rozhodnout zda půjčku schválí nebo zamítnou. Tímto způsobem můžete ušetřit několik dní. Pamatujte, že Vámi zadané informace by měly být zpracovávány v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

Sledujte telefon a email

Po vyhodnocení žádosti se Vám investor obyčejně ozve na Vámi zadaný telefon nebo email. Nezapomeňte je průběžně sledovat a reagujte na otázky či poskytnuté informace v co nejkratším čase. Čím více budete otálet, tím déle bude vyřízení trvat. Pokud Vaše reakce budou s výraznou časovou prodlevou, je možné, že to investora nakonec odradí.

Buďte připraveni doložit veškeré dokumenty

V některých případech si investoři vyžádají další dokumenty, které jsou pro ně důležité pro rozhodnutí, zda půjčku poskytnout nebo neposkytnout. Pokud jim tyto dokumenty nedodáte, je velmi pravděpodobné, že Vaši žádost nechválí. Buď proto ostražití a dokumenty co nejdříve po vyžádání odešlete. pozorně sledujte, co všechno je od Vás vyžadováno. V případě, že zašlete jen část dokumentace, investor po Vás stejně zbytek požadovat bude a jen tím celý proces natáhnete.

To jsou hlavní body, které byste měli dodržet, aby proces vyřízení půjčky proběhl hladce, rychle a bez větších komplikací. Nezapomeňte také všechny dokumenty důkladně prostudovat, ať poté nejste překvapeni. Dalším dobrým způsobem je sledovat inzerci půjček, kde můžete jednak zadat poptávku na Vámi definovanou půjčku, ale také sledovat, s jakými nabídkami investoři přicházejí. Půjčku tak můžete získat prakticky ihned.