V posledních několika dnech běžela na webu portal-pujcky.cz anketa s otázkou „U které společnosti jste již žádali o půjčku?“ V možnostech, kterých bylo možno vybrat i více, byly společnosti Home Credit, Cetelem, Provident, Profi Credit, Cofidis, Credium, MSC a CPE. Děkujeme všem, kteří si našli čas a anketu vyplnili. Zde jsou výsledky:

Vítězem ankety se stal Home Credit, u kterého alespoň jednou žádala více než polovina, přesně 54% z hlasujících. Home Credit a.s. je členem skupiny PPF a podle údajů z jejich webových stránek poskytla v první polovině roku úvěry za 4,18 mld. Kč.
Na druhé místě, jen těsně za Home Credit se umístil Provident, u kterého žádalo 51% z vás. Provident Financial působí v České republice od roku 1997 a zaměřuje se na nebankovní půjčky v rozmezí od 4.000,- Kč do 80.000,- Kč.
Pomyslnou bronzovou příčku obsadil Profi Credit. Celých 35% ze všech zúčastněných si o půjčku žádalo právě u Profi Creditu, který kromě České republiky působí i na Slovensku, v Polsku a Bulharsku.
V závěsu se čtvrtý umístila společnost Cetelem, kde žádalo 32 lidí ze 100 dotazovaných. Na rozdíl od Providentu nebo Profi Creditu má žadatel u Cetelemu získat půjčku až do výše 1 milionu Kč.
Na dalších místech se s velmi podobnými výsledky seřadili Cofidis, CPE a MSC, na samém chvostu pak zůstala Credium.