Určitě už jste slyšeli o konsolidaci půjček. V poslední době po ní výrazně vzrostla poptávka. Víte však, jaké má výhody, jak ji získat a k čemu lze být využita? Přečtěte si shrnutí o konsolidaci a budete vědět více.

Co je to konsolidace půjček?

Samotné slovo konsolidace znamená ustálení upevnění. V souvislosti s půjčkami se poté jedná o vytvoření jedné velké půjčky, která je celkovým shrnutím dalších půjček, jež zájemce využívá.

Výhody konsolidace

  • Bývá zajištěna nemovitostí – proto jsou úroky celkově nižší
  • Úspora měsíčních výdajů – více půjček = více poplatků
  • Úspora financí – sjednocením všech půjček dojde ke snížením splátek
  • Úspora času – vše budete vyřizovat najednou

Zjednodušeně se dá říci, že konsolidace půjček znamená sjednocení všech vašich plateb do jedné. Prakticky konsolidace probíhá tak, že klient získá jednu půjčku, pomocí které splatí všechny své závazky a nakonec tedy splácí jenom jednu půjčku.

Konsolidace se stala opravdu trendem – mnoho lidí si ji zřizuje pouze z důvodu, aby si zjednodušili platby a zbytečnou administrativu.

Jak zařídit konsolidaci půjček?

Konsolidace je na českém bankovním trhu poskytována bankovními i nebankovními institucemi. Záleží na Vašem výběru. U bankovních institucí je třeba počítat s přísnějšími podmínkami, u nebankovních zase s možností, mít vyšší úrok.

Zajímavou prezentaci o nebankovní konsolidaci půjček si můžete prohlédnout například na webu www.konsolidacepujcek.net.  Zažádat si o ni můžete pohodlně online z Vašeho domu. Nebankovní konsolidace k vyhodnocování využívá zkušené finanční analytiky, kteří ke schváleným půjčkám vyberou i vhodného investora.

Pokud jste se dostali do dluhové propasti, neváhejte a vyřiďte si konsolidaci již dnes – můžete tak zabránit mnoha zbytečným komplikacím.