Kreditní karty bez příjmu jsou speciálním typem platební karty. Tento produkt můžeme najít jak v bankovním, tak nebankovním sektoru. Jsou koncipované tak, aby vyhovovali klientům s nepravidelným příjmem. Častí uživatelé jsou také klienti s velkým jednorázovým příjmem.

Co vlastně kreditní karty bez příjmu jsou? Jedná se o platební kartu, na které je revolvingový úvěr. Funguje na podobném principu jako kontokorent. Má ale několik výhod. Zaleží vždy na konkrétní smlouvě, ale základní parametry se nijak zvláště neliší. Mezi hlavní výhody patří výběr velkých částek, a to kdykoliv. Při splacení do smlouvaného termínu se peníze vracejí bezúročně, pokud smlouvou není stanoveno jinak. Záleží však na společnosti a délce bezúročné doby. Další výhoda proti normálnímu úvěru je možnost průběžného vybírání a splácení podle Vaší potřeby.

V dnešní době jsou nejčastější formou těchto karet nákupní karty. Které jsou omezeny pouze na platby v určitých obchodech, bez možnosti výběru v bankomatech. Výhoda je delší bezúročná lhůta, po uplynutí této doby nižší úrok, protože se jedná o kartu s jasným účelem použití.

Tyto karty jsou tedy vydávány jak bankovními domy, tak i nebankovním sektorem. U nebankovního sektoru musíme počítat s vyššími poplatky a vyšší úrokem. Na našem trhu je celkem rozvinutá konkurence v tomto odvětví, záleží tedy pouze na nás, jakou společnost si vybereme. Je potřeba zvážit jaká bezúročná lhůta je pro nás ta nejlepší, dále následné úkory po uplynutí této lhůty a podobně.

Jednou speciální kartou v tomto segmentu je i karta pro studenty, která je velice výhodná. Jedná se o drobnější podobu klasické kreditní karty. Studenti mohou čerpat menší částky, ale zato s nižší úrokovou sazbou a lepšími podmínkami v bezúročné lhůtě.