Potřebujete postavit dům, zrekonstruovat byt nebo si pořídit vlastní bydlení? Nejlepším řešením pro tyto případy bývá hypotéka. Volit můžete z mnoha produktů. Jednou z nejvýhodnějších hypoték na českém trhu je mHYPOTÉKA Light. Připravili jsme pro Vás krátké shrnutí o jejích výhodách a celkové charakteristice produktu.

Nejdůležitějším kritériem k výběru správné hypotéky jsou určitě výhody, které jsou s ní spojeny. Připravili jsme si pro Vás krátké shrnutí.

mHYPOTÉKA nabízí:

  • Minimum poplatků – Zdarma máte vyřízení a posouzení hypotéky, vyhotovení hypotéky, čerpání hypotéky, vedení úvěrového i osobního účtu)
  • Výhodné úroky – úrokovou sazbu máte navíc garantovanou 30 dnů zdarma
  • V případě potřeby máte možnost využít mimořádné splátky zdarma – až do výše 20% roční jistiny.
  • Nad 20 % z výše roční jistiny platíte jen 3 % z částky převyšující 20 % roční jistiny.
  • Úroková sazba je flexibilní – můžete volit mezi fixní a variabilní úrokovou sazbou.
  • Částku zaplacenou na úrocích si můžete odečíst ze základu daně z příjmů. fyzických osob a to až do výše 300 000 Kč.
  • Sleva 0,25 % p. a z úrokové sazby při životním pojištění.

Jaká je mHYPOTÉKA?

mHYPOTÉKA Light je úvěr vhodný k výstavbě, rekonstrukci nebo modernizaci Vašeho bydlení. Musí bát zajištění zástavním právem pouze k nemovitosti, nacházející se na území ČR. Žadatel může obdržet minimálně 200 000 Kč z hypotečního úvěru a maximálně může žádat o 80% hodnoty zastavené nemovitosti.

O hypotéku od mBANK mohou žádat až čtyři žadatelé. Je důležité, aby žadatelé měli min. 18 let a byli občany České republiky nebo Evropské unie.

Hypotéku můžete splácet jeden rok nebo až 40 let. Maximální doba je však limitována věkem 70 let, což znamená, že nejstarší žadatel by měl do konce roku, ve kterém mu bylo 70 let hypotéku splatit.

Hypotéka je úvěr zajištěný zástavním právem k nemovitosti a to i rozestavěné, která se nachází na území České republiky. Částku zaplacenou na úrocích si můžete odečíst ze základu daně z příjmů fyzických osob a to až do výše 300 000 Kč. Žádost o hypotéku do 3,5 milionu může být schválena i bez potvrzení příjmu žadatele. V ostatních případech schopnost splácet ovlivňuje výši celkové částky k půjčení.

Úroková sazba je volitelná. Velmi výhodná je sazba variabilní, která je přizpůsobována ceně aktuální ceně peněz na mezibankovním trhu České Republiky. (PRIBOR). V případě, že sazba se navýší tak, že Vám bude připadat nevýhodná, můžete ji bezplatně změnit na sazbu fixní, která bude každou splátku stejná.

Pokud jste spíše konzervativní, můžete zvolit fixní sazbu hned zpočátku. Tato sazba nabízí garanci výše pravidelné měsíční splátky po dobu, kterou si sami stanovíte.  Volit můžete období v délce jednoho roku až pěti let.

V případě, že žadatelů je více, je samozřejmě určen tzv. „hlavní žadatel“, od kterého se splátky inkasují.  Velkou výhodou je, že je možné zvolit si datum, kdy chcete splátky posílat. Splátky jsou k dispozici buď anuitní (stejné) nebo degresivní (klesající).

K čemu ji mohu využít?

mHYPOTÉKU Light můžete využít ke koupi nemovitosti, výstavbě nebo rekonstrukci či modernizaci nemovitosti, refinancování jiného úvěru nebo ke konsolidaci více úvěrů.

Jak ji získat?

Máte zájem o bližší informace o mHYPOTÉCE? Pokud ano, můžete rovnou navštívit některou z poboček mBANK, které jsou rozmístěny po celé České republice nebo využít formuláře pro zažádání o schůzku s osobním poradcem, který pro Vás připraví řešení Vaší hypotéky.