Období studia patří mezi tu část života, na které mnozí rádi a s nostalgií vzpomínají. Přesto je toto období často i velmi finančně náročné, neboť výdajů za studium je mnoho.

Pokud jste student, nemáte výdaje nazbyt a potřebujete nutně větší finanční částku (třeba na rozjezd vlastního podnikání), máte dvě možnosti. Buď oslovit banku, nebo využít nabídky soukromého investora. Dnes si přestavíme tuto druhou možnost.

Kdo je soukromý investor?

Investor může byt investiční fond, banka, penzijní fond, pojišťovna nebo fyzická osoba. V každém případě jde investorovi o zhodnocení jeho aktiv. Při výběru investice jsou rozhodující faktory, jako je míra rizika, kterou investor podstupuje při investování do jednotlivých projektů, dále likvidita a očekávaný vynos. Soukromý investor je konkrétní osoba nebo soukromá společnost.

Jak může soukromý investor pomoci studentovi?

To záleží na konkrétní domluvě. Pokud potřebujete peníze, můžete se domluvit na poskytnutí potřebné finanční částky. Protože soukromý investor není odpovědný bance, může se s Vámi domluvit na individuálních podmínkách potřebných pro schválení a využívání půjčky.

Jak sehnat půjčku pro studenty od soukromých investorů?

Protože je dnes prakticky všechno na internetu, můžete si nejvíce informací o půjčce sehnat právě na webových stránkách konkrétní nebankovní společnosti. Kromě rychlosti celého procesu je velkou výhodou i to, že je možné zde objevit i reakce lidí, kteří již podobnou půjčku využili a zjistit, jestli se opravdu vyplatí.

Podívat se můžete například na internetovou stránku půjčky od soukromých investorů nebo půjčky od soukromých osob.