Setkali jste se někdy s podvodníky? Byli jste podvedeni, nebo firma, s kterou jste jednali, používala nekalé praktiky. Pokud máte podobně negativní zkušenosti, podělte se o ně. Pomůžete tak nejen sobě, ale i ostatním.

V dnešní době existuje velká konkurence a to v každém odvětví. Můžeme se setkat s kvalitními společnostmi, které mají seriózní vystupování a jednají se svými klienty na rovinu. Ale stejně tak jako existují solidní hráči, tak určitě narazíme i na nepříliš kvalitní služby a někdy dokonce můžeme i pořádně naletět.

Jak dopředu poznat, která firma hraje podle pravidel a která ne?

Jednou z možností je si firmu nejprve pořádně prověřit. Tím snížíme riziko podvodu a bude mít lepší pocit z kontraktu, i když se společností nemáme žádné předešlé zkušenosti. Kde, ale najít ty správné a hlavně kvalitní a pravdivé informace?

Asi nejpřístupnější pro většinu z nás je internet. Zde nalezneme veškeré informace, které budeme potřebovat. Například informační portály www.podvodnefirmy.cz nebo www.podvody.net se dají považovat za kvalitní zdroj informací. Firmy zde jsou rozděleny do několika kategorií podle oboru, ve kterém daná firma podniká, takže zde nebloudíte, ale rychle najdete, co potřebujete. Dále je zde možnost se ke každé podvodné firmě vyjádřit a sdělit tak své zkušenosti.

Stránek s podobným námětem je velice mnoho proto je potřeba vybírat jen ty kvalitní, kde najdeme pravdivé informace, které nejsou nijak subjektivně ovlivněny. Většina webu je obecných takže zde nejdeme informace o firmách napříč trhem. Existují však také weby, které jsou zaměřeny na jedno konkrétní odvětví. Například uverovepodvody.net informační portál zaměřen pouze na finance a uvěrové podvody.

Možností jak získat informace je několik. Vždy je lepší si získané informace porovnat a ověřit je z několika různých zdrojů.