Už se Vám stalo, že jste přišli do banky a spolu s novou platební kartou Vám nabídli předschválený úvěr? O co jde? Podívejte se na s námi na předschválený úvěr od České spořitelny a dozvíte se více.

Co je předschválený úvěr?

Jedná se o úvěr, který je klientovi schválen již dopředu, aniž by o tento úvěr projevil zájem, a to na základě informací, které banka o klientu ví. Nabídku předschváleného úvěru můžetet dostat dopisem, SMS zprávou, zprávou v elektronickém bankovnictví a dokonce i prostřednictvím bankomatu. Taková nabídka klienta k ničemu nezavazuje – je pouze na jeho rozhodnutí, zda ji využije či nikoli.

Jaké výhody přináší předschválený úvěr?

  • Úvěr Vás ušetří zbytečné administrativy
  • Často výhodnější podmínky
  • Nabídka je nezávazná a klient se může sám rozhodnout
  • Úvěr lze získat podstatně rychleji než při klasické žádosti

Z čeho banka vychází v případě předschváleného úvěru?

Česká spořitelna při posuzování klientů vhodných k předschváleným úvěrům, posuzuje pouze informace, které má o klientu přirozeně dostupné. Patří k nim výše příjmu, transakční historie či kvalita úvěrového chování v minulosti. Díky těmto informacím je člověk nejen „předběžně posouzen“, ale je i vypočítaná výše úvěru, které může dosáhnout.

Jak úvěr získat?

Pokud Vás předschválený úvěr od České spořitelny zaujme, ale nemáte čas chodit do banky, můžete vše vyřídit pohodlně díky internetovému bankovnictví. Peníze budete mít na účtu během několika minut. Využít můžete také například bankomatu nebo zákaznické linky. Vše záleží na tom, co je pro Vás pohodlnější a dostupnější.

Pokud si necháváte zasílat do banky Vaši výplatu, má banka přehled o Vaší finanční situaci, a není potřeba dokládat žádné zbytečnosti. Většinou postačí, pokud klient doloží pouze průkaz totožnosti a poté podepíše úvěrovou smlouvu.

Ovšem pozor na situaci, pokud máte úvěr od jiné banky nebo pokud máte zrovna problémy se splácením nějakého úvěru – v tomto případě si o Vás banka aktualizuje informace, ale půjčku již získat nemusíte.

Předchválený úvěr může být zajímavou variantou bankovní půjčky, která Vám ušetří zbytečnou administrativu. Pro více informací se můžete podívat přímo na webové stránky České spořitelny nebo se s poradcem kontaktovat osobně či telefonicky.