Půjčka do 5000 kč je v poslední době velmi žádaným úvěrem. Jedná se o půjčku menšího obnosu peněz. Půjčky tohoto formátu jsou většinou dostupné v rozmezí od 500 do 5 000 korun. Slouží zejména k překlenutí náhlé finanční tísně nebo Vám třeba mohou pomoci při nedostatku peněz před výplatou.

Získat tyto půjčky můžeme několika způsoby. Jedním z nich je vyplnění online formuláře se žádostí. Dále můžeme zaslat speciální SMS nebo kontaktovat jednotlivé společnosti a jejich obchodní zástupce. Možností máme několik a každý si může vybrat přesně tu, která mu nejvíce vyhovuje.

Tyto „malé půjčky“ mají hned několik výhod. Díky tomu, že se jedná a takto nízké částky, je jejich průchodnost velmi dobrá a peníze získá opravdu skoro každý. Není potřeba žádné potvrzení příjmu , ani se nenahlíží do registru dlužníku. Stačí pouze občansky průkaz. Půjčky jsou bez poplatků předem a jiných skrytých poplatků. Asi největší rozdíl oproti standardní půjčce je, že tyto úvěry nemají žádnou úrokovou sazbu. Každá jednotlivá půjčka má pouze stanovenou cenu, za kterou ji společnost poskytuje. Například 1 000 za 250 to znamená, že si půjčíme 1 000, ale vrátíme 1 250. Takže dopředu máme jasnou představu, kolik si půjčujeme a kolik budeme vracet. Díky malé výši půjčované částky je vyřízeni extremně rychlé. Tyto půjčky mají ale také krátké doby splatnosti. Zpravidla se jedná maximálně o dobu do jednoho měsíce.