Půjčka na auto je specifický produkt, který se velice liší od normální půjčky nebo hypotéky. Jedná se o půjčku, která má jasný účel. Je to půjčka, která slouží jako peněžní injekce pro zákazníka, který kupuje automobil. Při získávání této půjčky musíme doložit dokumentaci, která přesně potvrdí koupi automobilu a tím pádem potvrdí správné využiti půjčky.

Pokud nejsme schopni doložit potřebné materiály, kde je jasně vidět, na co byly peníze použity, je nemožné získat tento typ úvěru. V tomto případě společnosti nabízejí další možné typy půjček, které přesně vyhovují našim požadavkům. Dokládání dokumentů lze jak předčasně před vlastní koupí vozu, tak i zpětně. Přesně ale záleží na dané společnosti a daných podmínkách uvedených ve smlouvě.

Půjčky na auto mají několik různých podob. Jedná se o leasing, půjčku na koupi automobilu nebo obyčejný pronájem. V poslední době se ale tyto půjčky vyřizují přímo v autobazaru nebo v autosalonu. Přímo při koupi automobilu. Ušetříme čas a zbytečné administrativní prodlevy v bance. Prodejce má navíc širší nabídku produktů, které jsou uzpůsobeny přesně k těmto účelům.