Dosloužila vám televize? Máte vysokou spotřebu elektrické energie? Potřebujete nové vybavení domácnosti? Pokud ano, máme pro Vás řešení. Jednou z možností jak lze tento problém řešit je půjčka nebo úvěr na vybavení domácnosti.

Co vlastně půjčka na vybavení domácnosti je a může nám nabídnout něco navíc?

Půjčka na vybavení domácnosti je dalším produktem na finančním trhu v České republice. V dnešní době si můžeme půjčit takřka na cokoliv proto půjčky na vybavení domácnosti nebo takzvané účelové půjčky nejsou ničím zvláštním a patří spíše mezi konzervativní a velice běžné produkty.

Půjčka tohoto typu může nabídnout výhodnější úrokovou sazbu a tím pádem menší přeplatek na konci splácení. Za cílovou skupinu považujeme zejména populaci v produktivním věku, to znamená věk od 18 do 65 let. Mezi základní podmínky patří trvalý příjem, který musíme jasně dokázat.

Délka splácená je velice individuální. Orientujeme se zde podle několika základních faktů. Jako je výše půjčované částky, bonita klienta a tedy jak velkou může mít měsíční splátku a také doba splácení. Podle těchto základních věcí se dá určit doba splácení, kterou si samozřejmě klient může přizpůsobit podle svých představ a možností. Doba splácení ale nesmí překročit 72 měsíců.

U stabilních společností se můžeme i připojistit. Nejčastější pojištění se týká neschopnosti splácet. Mezi další výhody tohoto typu půjčky patří absence ručení a to i při půjčování vyšších částek. (půjčit si můžeme až 500 000 Kč) Přičemž RPSN se pohybuje okolo 10-11%.

Záleží však na podmínkách dané společnosti. Protože nabídka je široká a může se lišit. Tyto údaje můžeme považovat za jakýsi průměr na našem trhu.