Půjčky pro důchodce jsou jistě neopomenutelnou částí finančního trhu. Půjčky tohoto typu nalezneme jak v bankovním, tak nebankovním sektoru. Záleží pouze na nás, pro jaký sektor se rozhodneme. Pokud se zaměříme na bankovní domy, musíme počítat s přísnějšími podmínkami.

Jelikož banky k tomu produkt přistupují jako k rizikové záležitosti, Je získání takového úvěru velice složité. Pokud neuspějeme v bance, máme ještě jednu možnost, a to nebankovní společnosti. Ty nás možná překvapí svojí benevolentností a přátelským přístupem. Musíme zde ale počítat s většími poplatky za zpracování, schválení a aktivaci půjčky plus dále s větší úrokovou sazbou.

Jak v bankovním, tak v nebankovním sektoru můžeme počítat s dalšími nadstandartními službami. Jako je pojištění proti úmrtí, proti neschopnosti splácet nebo třeba proti ztrátě příjmu.

Některé nebankovní společností nabízejí i další produkty tykající se této věkové kategorie. Na finančním trhu se můžeme setkat i s půjčkami do 24 hodin pro důchodce. Což je velice zajímavé pro ty klienty, kteří potřebují finanční prostředky co nejdříve. Oproti bankám se nebankovní společností snaží jít starším žadatelům více naproti. Individuální přístup a snaha orientovat se na zákazníka je jedním ze způsobů, jak zaplnit díru na trhu a pomoci lidem ve finanční tísni.