Hledáte jednoduché a chytré spoření? Chcete, aby mělo výhodný úrok a klientský komfort Zkuste Air Bank. Nově otevřená banka představila své moderně řešené spoření inspirované opravdovými potřebami klientů. Přinášíme Vám souhrn informací a poradíme Vám, jak jej výhodně získat.


Air Bank se představuje!

Air Bank, člen skupiny PFF, spustila svůj provoz oficiálně dne 22. listopadu 2011. Pro své klienty mají připravenu rozsáhlou pobočkovou síť i pohodlné internetové bankovnictví.Jejich hlavním cílem jsou služby srozumitelné každému klientovi.  Jejich heslo je „První banka, kterou budete mít rádi.“

Jednou ze služeb, kterou banka nabízí je spořicí účet. Spořicí účet slouží nejčastěji ke spoření finančních prostředků s vyšším úročením než na obvyklém účtu. Air Bank si ten svůj stvořila dle své revoluční filosofie. Seznamte se s jeho charakteristikou a výhodami.

Charakteristika a výhody spoření, které dává smysl

 • Úroky ze zůstatku na Vašem účtu se sčítají každý den a na konci měsíce se Vám připíší.
 • TOP 3 garance – banka slibuje, že úroky se budou pohybovat vždy do třetí nejvyšší
  příčky na českém trhu.
 • Aktuální úroková sazba pro českou měnu je 2,5 %, což řadí banku na přední příčku v poskytování nejvýhodnějších úroků.

Roční úroková sazba:

TOP3 garance v českých korunách 2,5 %
Spořicí účet v eurech 0,5 %
Spořicí účet v dolarech 0,1 %
 • Obálková metoda – způsob nebankovního „domácího“ spoření mnoha rodin. Air Banka se jím nechala inspirovat a vytvořila na svém spořicím účtu jakési „virtuální šuplíky“ – podúčty, složky, kterých si můžete vytvořit až deset a rozdělit si uspořenou částku tak, jak potřebujete.  Peníze si můžete nechat posílat do obálekn přímo z běžného účtu a také je převádět z obálky do obálky.
 • Platební příkaz do České republiky i do zahraničí můžete odeslat za stejnou cenu z pobočky, přes internet i přes telefon.
 • Pokud posíláte platbu v rámci Air Bank, je transakce vyřízena ihned, pokud do jiné banky, je platba připsána následující pracovní den a do zahraničí to v rámci zemí EHP (Rakousko, Německo, Slovensko, VB, atd.) trvá tři pracovní dny. Přes telefonní bankovnictví můžete zadávat platby každý všední den od 7:00 až do 22:00
 • Pokud nebudete s nějakou zpoplatněnou službou spokojeni, můžete do 30 dnů oznámit svoji nespokojenost telefonicky nebo na pobočce a poplatek za ni Vám bude vrácen.
 • Služba chytré inkaso přináší svému majiteli možnost schválit každou platbu, o kterou si někdo zažádá. Pokud ji nepotvrdíte, nebude Vám odečtena. Dají Vám na to pět dní.
 • Služba Disponent – když potřebujete, aby měl k Vašemu účtu přístup i někdo jiný, jednoduše to zařídíte přes internet nebo na pobočce.

Jak spořicí účet získat?

Založení spořicího účtu stihnete během deseti minut! Vše co k tomu potřebujete je, aby Vám bylo 18 let, měli jste u sebe dva průkazy totožnosti (jeden musí být občanský průkaz), výpis z bankovního účtu, mobilní telefon a email. Smlouvu podepíšete pohodlně doma a naskenovanou vrátíte zpět. Poté stačí na účet zaslat pouze 1 Kč a účet máte aktivní. Pokud máte raději osobní jednání, můžete vyrazit na jednu z poboček, otevřenou každý den až do 19h.

Pořiďte si i Vy nejvýhodnější spořicí účet na českém trhu!