Pokud si chcete pořídit vlastní dům nebo byt, není v dnešní době vůbec jednoduché ušetřit peníze z vlastních prostředků. Hypotéka je pro mnoho lidí jediný způsob, jak získat potřebné finance. Proto Vám opět přinášíme tip na hypotéku, která může zaujmout. Objevte StandardHypotéku od Oberbank.

Banka se sídlem v rakouském Linci otevřela svoji první pobočku v České republice již v roce 1977. Od té doby poskytuje kompletní bankovní privátní i firemní klientelu. Její hlavní snahou je poskytovat univerzální bankovní služby, dostatečně flexibilní, aby byly přizpůsobeny všem klientům. Pro klienty, kteří se rozhodli pořídit si vlastní bydlení, nabízí tři produkty. My Vám dnes představíme hypotéku zvanou StandardHypotéka.

Jaká je StandardHypotéka?

  • Jedná se o účelovou hypotéku zajištěnou zástavním právem k nemovitosti.
  • Minimálně lze žádat o 100 000 Kč, maximálně je možné poskytnout částku do 80% hodnoty zastavené nemovitosti.
  • Splatnost úvěru je volitelná od jednoho roku až do pětadvaceti let.
  • Čerpat můžete jednorázově nebo postupně.
  • Splátky jsou nastaveny pravidelně, jsou anuitní.
  • Splácet můžete jak v českých korunách, tak v eurech.
  • StandardHypotéka je vhodná k nákupu nemovitosti do osobního vlastnictví, stavbě nebo opravě nemovitosti, modernizace či rekonstrukce nemovitosti, nákupu družstevního podílu, vypořádání (rozdělení) majetkových nároků k nemovitosti (spoluvlastnické a dědické nároky).
  • Využít ji můžete i k výhodnému refinancování dříve poskytnutých úvěrů nebo půjček, využívaných k účelu bydlení.

Nabízí StandardHypotéka nějaké služby navíc?

Tak jako každý poskytovatel hypotéka a služeb pro klienty celkově se i Oberbank snaží co nejvíce přizpůsobit výhody klientům, aby je zaujala a zároveň zvítězila nad konkurencí. Pokud uvažujete o StandardHypotéce, nezapomeňte se se všemi výhodami seznámit.
Hlavní a důležitou výhodou této služby je, že kompletní servis (úvěr, pojištění úvěru, účet) je konzultován dle Vašich požadavků. Vyřízení je velmi flexibilní a privátní poradci ohromují svým osobním přístupem.

Dále přináší:

  • Bezplatné individuální poradenství
  • Možnost volby mezi fixní a variabilní úrokovou sazbou

Úrokovou sazbu můžete mít nastavenu dvěma výše zmíněnými způsoby. Fixní lze nastavit v rozmezí 1- 5 let, variabilní je na bázi 3M PRIBOR. Fixní úroková sazba je pevně stanovená buď na celou dobu splácení úvěru nebo na dohodnuté fixační období. Variabilní úroková sazba je oproti tomu „fixována“ vždy jen na určité období. Úrok se může měnit podle aktuálního vývoje sazby PRIBOR. Společnost Oberbank odvozuje úrok u StandardHypotéky z aktuální výše sazby 3M PRIBOR. Úročení se tedy může měnit každé čtvrtletí. Neznamená to však, že by se Vám změnila automaticky výše splátek. Při pohybu hodnoty 3 M PRIBORU se mění podíl úroku a jistiny. Proto je vždy ve vlastním zájmu každého, kdo variabilní splátky využívá, aby sledoval aktuální situaci.

Jaké podmínky je třeba splnit?

Nejdříve je potřeba vyplnit kontaktní formulář pro společnost Oberbank nebo se přímo zastavit na některé z filiálek. Obchodních míst je v České republice 18 a jsou rozmístěny po celém území. Z dokumentů budete potřebovat ty, které potvrzují Vaši totožnost (občanský průkaz, pas), Váš příjem (potvrzení o příjmu od zaměstnavatele, nebo jiné akceptované dokumenty), potvrzení o nemovitosti (kupní smlouva, výpis z listu vlastnictví na zastavovanou nemovitost), podklady k výplatě úvěru (kupní smlouva, faktury apod). Bližší detaily můžete projednat s hypotečním poradcem, který se Vám bude věnovat.