Dostali jste se na vysokou a Váš finanční příjem bude odteď nestálý? Už nebydlíte u rodičů a musíte se „uživit“ sami? V našem článku si můžete přečíst, jak si pohodlně zařídit peníze tak, aby byly neustále k dispozici. Inspirujte se a hoďte své problémy za hlavu.

Flexikredit – půjčka pro studenty

Pokud patříte mezi studenty, určitě víte, že finanční situace v tomto životním období bývá zpravidla těžká. I pokud Vám peníze zasílají rodiče na Váš bankovní účet, může se stát, že je nebudete mít v době, kdy je nevíce potřebujete. Právě z tohoto důvodu je hojně využíváno tzv. konto korent. Význam je takový, že pokud budete ve svém účtu na nule, můžete využít půjčku banky a jít až do tzv. „mínusových hodnot“. Výhodou je, že se obejdete bez jakýchkoli žádostí, návštěv banky nebo kontaktu Vašeho bankovního poradce.

I banka GE Money myslí na mladé a tak jim poskytuje půjčku nazvanou FLexikredit. Studenti mohou přečerpat od výše 2 000 až do 10 000. Při zřizování služby se rozhodnete, jaký limit chcete nastavit. Určitě je výhodnější zvolit částku vyšší, protože nikdy nevíte, co se může stát a kolik peněz budete znenadání potřebovat.

Výhody pro studenty

Půjčku Flexikredit lze zřídit pohodlně a bez ručitele.

Úrok se Vám bude počítat pouze z částky, kterou skutečně přečerpáte.

Peníze můžete čerpat až do mínusu buď pomocí platební karty, na internetu (služba Internet Banka), přes mobilní telefon (Telefon Banka) nebo výběrem hotovosti na některé z pokladen GE Money Bank.

Váš úvěr se splácí postupně. Jakmile na Váš účet přijde příchozí platba nebo vložíte částku v hotovosti na pokladně, úvěr se začne splácet. Pravidelně nic platit nemusíte.

Jednou za 360 dní je potřeba abyste svůj Flexikredit dorovnali. Po dobu jednoho dne je nutné zachovat na účtu kladnou částku ve výši minimálního kreditního zůstatku 500 Kč. Jakmile povinná lhůta uplyne, můžete opět čerpat.

Povolený limit (maximálně 10 000Kč) je automaticky na Vašem Flexikreditu nastaven po schválení a sjednání služby.  Peníze jsou tak pro Vás okamžitě připraveny k dispozici.

Pokud z nějakého důvodu nestihnete jednou za 360 dní obnovit kladnou částku na Vašem účtu, je banka oprávněna Vám zrušit povolený limit Flexikreditu a debetní zůstatek převést na Splatný Flexikredit. V této situaci Vám GE money Bank oznámí, jak můžete úvěr splatit a informuje Vás o výši až 48 anuitních splátek. Běžný účet, na který Vám budou chodit příchozí platby, můžete využívat dále bez omezení a samozřejmě provádět také platby odchozí.

Shrnutí o Flexikreditu:

Minimální výše úvěru 2 000 Kč
Maximální výše úvěru 10 000 Kč
Splatnost kontokorentu 360 dní
Úroková sazba 19,90% p.a.
Zpracování úvěru zdarma
Vedení úvěru zdarma
Snížení limitu povoleného zůstatku Flexikredit ze strany klienta zdarma

Jak půjčku Flexikredit získat?

Produkt Flexikredit od GE Money Bank může získat každý občan České republiky a Slovenské republiky starší 18 let. Jeho trvalé bydliště a kontaktní adresa musí být na území ČR. Žadatel musí obdržet trvalý zdroj příjmů nebo potvrzení o studiu, pokud je student. Samozřejmostí je mít zřízen účet u GE Money Bank a poskytnout kontaktní telefon do zaměstnání nebo školy.