Zatímco před několika lety trval celý proces vyřízení půjčky až týdny, s nárůstem poskytnutých půjček se rychlost jejich vyřízení zvýšila.

Za zrychlením stojí malé půjčky

Z části za to mohou malé úvěry do 15 000 – 20 000 Kč, které k nám přišly ze severní Evropy. Například půjčku 5 000 Kč dnes získá klient i do hodiny, kdy zadá svoje údaje včetně bankovního účtu na internetové stránce, kam mu je ihned převedena požadovaná částka. S nárůstem počtu těchto půjček – dle měření dosahují dnes žádosti do 30 000 Kč okolo 40 % – se objevilo i nepřeberné množství nebankovních společností, které takové půjčky nabízejí.

Od malých půjček k velkým

Klienti však začaly takový přístup vyžadovat i u půjček nad 30 000 Kč. Příkladem případu, kdy se poskytovatel nebo zprostředkovatel snaží vyřídit žádost co nejrychleji, může být Půjčka ještě dnes. Přehledný web bez zbytečného textu, jasná žádost, rychlé vyřízení, žádné skryté SMS platby nebo volání na 900 – to jsou základní znaky nových rychlých půjček i pro vyšší částky.

Ke zrychlení napomohl internet

Ačkoliv byl zmíněn jeden z faktorů, proč je vyřízení půjček rychlejší jsou tu i další. Je jimi například konkurence, která nutí zprostředkovatele a poskytovatele půjček zlepšovat své produkty, odstranění byrokracie nebo jednodušší zpracování. Základním spouštěčem zrychlení vyřízení půjčky byl rozvoj internetu, pomocí něhož je dnes většina informací a žádostí odesílána.