Zuno je absolutní novinka, která právě přichází na trh. Je to odnož stabilní Raiffeisen Bank. Její pobočky se pomalu rozrůstají po celé Evropě i v České republice. Už funguje na Slovensku, v Maďarsku, Polsku a v Rakousku.

Nyní si Zuno podrobněji představíme. Jedná se o zbrusu novou společnost na finančním trhu. Za touto mladou společností stojí tým z Raiffeisen Bank, který, jak přímo uvádí na svých stránkách, se dal do hromady, aby rozjel tento projekt a zjednodušil tak bankovnictví. Hlavním posláním je posunou moderní bankovnictví na další úroveň. Tedy maximálně zjednodušit, zpřístupnit obyčejnému klientovi a hlavně docílit vysoké transparentnosti. Tvrdí, že než zaplatíme jakýkoliv poplatek za služby, předem se dozvíme, kdy a v jaké vyšší budeme platit. Takže předem víme, za co kolik zaplatíme.

Zuno, přináší na trh také svoje revoluční produkty. Podle studie by nám měli přinést mnohem vetší výnosy než tradiční nabídka u konkurujících bankovních domů. Jedním takovým produktem je spoření se ZUNO. Setkáváme se zde s novým přístupem a dalšími výhodami.

Nyní krátký výčet výhod:

  • Při spořeni žádný minimální vklad
  • Spořit můžeme ve 4 měnách CZK, EUR,USD,GBP
  • Za vklady, výběry a vedení účtu zaplatíme 0 Kč
  • Můžeme mít až 10 spoření najednou
  • A poslední výhoda je Autopilot*
  • *Autopilot je něco jako náš online bankéř, který podle naších příkazů přesouvá peníze ze spořicího účtu na běžný účet. To znamená, když potřebujeme mít vetší dostupnou hotovost, dáme jednoduchý příkaz a peníze si převedeme tam, kam potřebuje a naopak. Nebo můžeme nastavit, kolik chceme mít k dispozici na účtu a autopilot se postará o vše ostatní tak aby držel požadovanou hladinu finančních prostředků.

    Jako další bod ve výčtu výhod je denní úrok. Který se nám připisuje denně a pokud nepřesáhne 6,99 CZK nepodléhá zdanění. Což znamená hlavně při delším spoření s většími částkami znatelný rozdíl, díky kterému Zuno pravděpodobně získá náskok před konkurencí.
    Zuno banka má spoustu dalších vylepšení, ale v tomto článku jsem se zaměřil na výhody spojené se spořícím účtem.